téma – OD SEMIENKA PO RASTLINKU +DEŇ ZEME 22.04. – slniečka

SLNIEČKA
Téma: Od semienka po rastlinku + DEŇ ZEME (22.04.)

Úloha 1: Vypočuť si pesničku od Fíha Tralaly – Semienka
https://www.youtube.com/watch…

Úloha 2: Pozrieť si obrázok sa semienko sadí, čo potrebuje, aby rástlo, ako sa máme o semienka a následne rastlinky starať, aby sme mohli zbierať plody, prípadne sa tešiť z pekných kvietkov

Úloha 3: Pospájať farebne správne dažďové kvapky so zhodným pohárikom

Úloha 4: Veríme, že každý má doma napríklad fazuľku alebo iné semienko, fazuľku si podľa obrázka vložíte do pohára s kuchynskou utierkou, ktorú trochu navlhčíte a pozorujú ako sa fazuľka prebúdza k životu a klíči

Úloha 5: Deň Zeme – vyrobiť srdiečkovu Zem – lebo zem si zaslúži našu lásku a úctu

Úloha 6: Urobiť dobrý skutok pre planétu – či už napríklad pri prechádzke spoločne s rodičmi vyzbierať smeti, alebo len menej používať vodu – resp. šetriť ňou, triediť doma odpadky, prípadne si zasadiť nejakú rastlinku

BONUS : môžete si pozrieť aj
https://www.youtube.com/watch?v=F8hZUlH-64s