téma – OD SEMIENKA PO RASTLINKU + DEŇ ZEME 22.04. – lienky predškoláci

LIENKY PREDŠKOLÁCI

Téma: Od semienka po rastlinku + Deň ZEME 22.04.

Úloha 1: Nájsť a čiarou spojiť kvet s jeho tieňom

Úloha 2: Pospájať bodky podľa vzoru vľavo a prekresliť ich ceruzkou alebo pastelkou alebo fixkou do pravého stĺpca

Úloha 3: Nakresliť 10 kvetov s dlhou rovnou stonkou a dokresliť im listy alebo odtlačkom prsta vo farbe im dotvoriť listy od 1 do 10 (na prvý kvet 1 list, na druhý 2 listy, atď.)

Úloha 4: Nájsť a vyfarbiť štvorce , v ktorých sa nachádzajú písmená slova TULIPÁN (teda 7 písmen = 7 vyfarbených štvorcov)

Úloha 5: Ceruzkou dokresliť ako tečie voda z krhličiek

Úloha 6: Vystrihnúť 4 obrázky a v správnom poradí ich nalepiť ako nasledujú v klíčení semena za sebou

Úloha 7: Zobrať akýkoľvek papier a strihať oblúky a zuby (POZOR: rodičia deťom predkreslia veľké oblúky a deti ich vystruhnú. Aj „zuby“ musia byť dostatočne veľké, aby malo dieťa dostatočný priestor na manipuláciu s nožničkami a ich rotáciou)

Úloha 8:Veríme, že každý má doma napríklad fazuľku alebo iné semienko, fazuľku si podľa obrázka vložíte do pohára s kuchynskou utierkou, ktorú trochu navlhčíte a pozorujú ako sa fazuľka prebúdza k životu a klíči. Predtým si pozriete ako klíči semienko v prezentácii a následne porovnáte, či aj vám semienko vyklíčilo a čo potrebovalo k rastu
https://www.youtube.com/watch?v=F8hZUlH-64s

Úloha 9: Zelenou pastelkou vyfarbiť smutnú Zemeguľu a červenou vyfarbiť kruhy, v korých sú zachytené situácie, ktoré Zemi škodia. Zelenou vyfarbiť veselú Zemeguľu a zelenou vyfarbiť kruhy, v ktorých sú situácie, ktoré pomáhajú chrániť Zem

Úloha 10: Napísať (rodič zapíše) 5 vecí, ktoré Zemi škodia a znečisťujú ju a 5 vecí resp. spôsoby alebo možnosti ako jej môžme pomôcť