Téma – MOJE MESTO

MOJE MESTO

NAJMLADŠIA veková kategória (SLNIEČKA) – vyfarbiť alebo oblepiť menšiu krabičku a vytvoriť z nej súčasť mesta Sliač (budovy letiska, kúpeľov, paneláky, družstvo, mestské budovy, a pod.) 1-3ks

STREDNÁ VK (VČIELKY, MLADŠIE LIENKY) – farebnou pastelkou prekresliť vzor v štvorcovej sieti, vyfarbiť erb mesta Sliač, doplniť chýbajúce časti obrázku -hríb jablko, loď,dom

STARŠIA VK (PREDŠKOLÁCI) – prekresliť vzor v štvorcovej sieti, nájsť a doplniť chýbajúci detail v kresbe domu + súbor, kde sú k písmenu (hláske) obrázky, ktoré sa začínajú rovnakou hláskou ako je uvedená v v kruhu (pevne verím, že mi to systém nerozhádzal 😁). Vašou úlohou je tieto slová si s deťmi prejsť a ONI SAMI prídu na to, aké písmeno je v krúžku podľa slov (je mi jasné, že deti, ktoré už poznajú písmená resp. vedia čítať, to budú mať ľahšie, ale v živote je to bežné, že sme na rôznych úrovniach. 😊) Keď hlásku správne určí, vyfarbí si pracovný list (aj hlásku, aj obrázky) a nakoniec zložíte z písmen slovo SLIAČ. Vyzerá to byť možno zložité, ale nie je.

NAJMLADŠIA VK

 

STREDNÁ VK

 

NAJSTARŠIA VK (treba kliknúť aj na odkaz písmenka 🙂

písmenká